Rolety zewnętrzne to rozwiązanie coraz powszechniej stosowane zarówno w domach jednorodzinnych jak i mieszkaniach. Wśród całej palety zalet zewnętrznych osłon okiennych, klienci najczęściej zwracają uwagę na ich wpływ na oszczędność energii zużywanej do ogrzewania domu, a co za tym idzie obniżenie kosztów utrzymania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji ważne jest rozpoznanie i wybór odpowiedniego dla nas modelu rolety. Montaż niektórych modeli możliwy jest jedynie na konkretnym etapie budowy i wymaga np. uwzględnienia w projekcie budynku.

Bramy garażowe. Garaż stał się nieodłącznym elementem uwzględnianym przy projekcie i budowie współczesnego domu jednorodzinnego. Planując budowę swojego domu dobrze jest uwzględnić aranżację przestrzeni, która umożliwi przechowywanie służących nam codziennie środków transportu –takich jak samochod, rower czy mała paralotnia. Garaż skutecznie ochroni je przed złodziejami i szkodliwym działaniem różnorodnych warunków atmosferycznych. Wygodne i funkcjonalne korzystanie z niego wiąże się z wyborem odpowiedniej bramy garażowej. W naszej ofercie można znaleźć dwa typy rozwiązań garażowych. Bramy segmentowe i bramy rolowane.

Rolety zewnętrzne, elewacyjne

Rodzina rolet elewacyjnych przeznaczona jest głównie do stosowania w istniejących budynkach, ale można je zastosować także w nowobudowanych obiektach. Skrzynka rolety montowana jest od strony elewacji budynku – bezpośrednio na niej lub we wnęce okiennej.
Skrzynka rolety może być:

  • okrągła – w systemie DK-RZO,
  • półokrągła – w systemie DK-RZP,
  • pięciokątna – w systemie DK-RZS.

Różnorodność kształtów skrzynek rolet elewacyjnych daje możliwość indywidualnego dopasowania rolety do charakteru elewacji budynku. W połączeniu ze sprawdzonymi i niezawodnymi rozwiązaniami technicznymi tego systemu, rolety elewacyjne spełnią oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, jak również poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań.

Rolety podtynkowe, Integro

Rolety podtynkowe stosuje się przede wszystkim w nowobudowanych obiektach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Skrzynka rolety montowana jest od zewnętrznej strony okna pod powierzchnią elewacji, dzięki temu jest ona niewidocznym elementem rolety. Czoło skrzynki roletowej pokrywa się dowolnym materiałem wykończeniowym (np. tynkiem lub klinkierem), co sprawia, że skrzynka roletowa wkomponowuje się w elewację budynku, stanowiąc integralną jej część.
System zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna lub drzwi, a tym samym nie narusza bilansu energetycznego budynku. Klapa rewizyjna umiejscowiona jest w skrzynce rolety na zewnątrz budynku, co pozwala na konserwację i serwisowanie rolety bez zakłócania prywatności domowników.

Rolety nadstawne

W przypadku zastosowania rolet nadstawnych, decyzja o ich wyborze powinna zostać podjęta na etapie projektowania budynku lub w momencie montażu, odpowiednio dostosowanej wymiarami stolarki okiennej w budynkach już istniejących. Decydując się na zastosowanie rolet nadstawnych, architekt powinien powiększyć wysokość otworu okiennego o określony wymiar skrzyni rolety.
Montaż rolety wykonywany jest w dwóch etapach. W pierwszej kolejności roleta montowana jest do okna a następnie taki zestaw instalowany jest w otworze okiennym.
Skrzynię rolety nadstawnej DK-RNB można zabudować całkowicie, wówczas nie będzie ona widoczna.
Możliwa jest także zabudowa częściowa lub pozostawienie skrzyni bez zabudowy umożliwiające wykończenie rolety szeroką paletą oklein.

Bramy segmentowe

Ciągle rosnącą popularnością cieszą się bramy segmentowe, które nie tylko dobrze się prezentują, ale także są łatwe i komfortowe w obsłudze oraz pozwalają zaoszczędzić miejsce na podjeździe. Na zdjęciu prezentujemy bramę segmentową wysokoprzetłoczoną DK-WPP, z panelem grubości 40mm. W ofercie są również bramy z panelem gładkim, tłoczonym lub kasetonowym.  Grubość panela w standardzie to 40mm, lecz w naszej ofercie posiadamy również bramy segmentowe wyposażone w panele DK-GP Thermo o grubości 60 mm o doskonałych właściwości termoizolacyjnych. Współczynnik przenikania ciepła panelu wynosi: U = 0,34 W/m2K.

 

 

 

 

 

Bramy rolowane

Inną propozycją są bramy rolowane – często wybierane w sytuacji garażu o rozmiarach niewystarczających do zamontowania poziomego prowadzenia pod sufitem. Bramy rolowane polecane są do budynków prywatnych oraz obiektów użyteczności publicznej.